AK Parti Menteşe İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı

HASAN TELLİ-Ak Parti Menteşe İlçe Danışma Kurulu Toplantısında konuşan İlçe Başkanı Tamer Topal; “Kırsalda alığımız başarıyı önümüzdeki seçimlerde ilçe merkezinde de gösterip Menteşe’yi AK Parti hizmetleri ve çalışkanlığı ile tanıştıracağız” dedi.

AK Parti Menteşe İlçe Teşkilatı’nın Ekim ayı ilçe divan toplantısı Menteşe Öğretmen evinde yapıldı. Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Yerel seçimlerin ardından ilk kez yapılan genişletilmiş İlçe Danışma Kurulunda konuşan İlçe Başkanı Tamer Topal; “Kırsalda alığımız başarıyı önümüzdeki seçimlerde ilçe merkezinde de gösterip Menteşe’yi AK Parti hizmetleri ve çalışkanlığı ile tanıştıracağız” dedi. Başkan Topal konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Geçtiğimiz Mart ayında bir yerel seçimi geride bıraktık. Seçim çalışmaları sırasında büyük özveri gösteren başta milletvekillerimiz, İl yönetimimiz ve adaylarımıza teşekkür ediyorum. Bizler için zorlu bir o kadar da verimli bir dönem oldu. Göreve gelmemizin ardından ilk yerel seçimde herkes bizim ne kadar oy alacağımızı hesaplamaya çalışıp aday olup olmama hesapları yaparken elini değil tüm bedenini taşın altına koyarak mahalle mahalle gezen Belediye Başkan adayımız Gültekin Akça ve Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde son zamanlarında bazı arabaların arkasında yazılar vardı. ‘Menteşe’de Bahattin Büyükşehir’de Behçet’ diye. Çok çirkin bir oyundu. Öncesinde bizzat bizlere de bu çirkin teklifler birileri tarafından geldi. ‘Menteşe’de Gültekin Büyükşehir’de Behçet’ tekliflerini sundular. Bizler bu çirkin teklifi kabul etmeyince oyunu başkaları ile kurdular. Bizler ilçe ve Büyükşehir adaylarımızın arkasında durduk. Kırsalda aldığımız yüzde 45’lik oy oranımızı ilçe merkezinde bu seviyelere taşıyarak önümüzdeki ilk seçimlerde Menteşe’de AK Parti’yi birinci parti yapacağız” dedi.

İlçe Başkanı Tamer Topal’ın Konuşmasının Ardından kürsüye gelen İl Başkanı Kadem Mete’de; “Teşkilatçı makam talep etmez, görev de red etmez”dedi. Menteşe İlçe Danışma Toplantısında konuşan İl Başkanı Kadem Mete konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Göz görmek istemezse isteseniz de gösteremezsiniz. Nasıl Kemal Kılıçtaroğlu görmüyorsa onun Muğla’daki temsilcileri de görmüyor. Bize MHP size destek vermese 7 belediye kazanamazdınız diyorlar. İyide biz Cumhur İttifakı olarak iki parti bir aradaydık. Karşımızda dört partiden oluşan bir blok vardı. 4 mü büyük 2 mi? Yoksa 7 mi büyük 6 mı? Biz il genelinde her ilçemizde ve büyükşehir adayımızı belirlerken kendilerine teklif götürdüğümüz arkadaşlarımız ve adaylarımız tam bir teşkilatçı gibi davrandılar. Teşkilatçı makam talep etmez, görev de red etmez. Bizim adaylarımız işte böyle adaylardı. Kavaklıdere iyi çalışmış ki Yatağanlılar görüp bize destek vermiş, Köyceğiz ve  Seydikemer iyi çalışmışlar ki Dalaman, Ortaca ve Ula bizlere destek verdi. Şimdi 7 belediyemizde iyi hizmet verecek ve bir sonraki yerel seçimde büyükşehir dahil tulum çıkaracağız. Belediye meclis oylarımız yüzde 37 mevcut büyükşehir belediye başkanı yüzde 36 ile seçildi. Mecliste bize destek verenler büyükşehirde destek vermiş olsalar büyükşehiri de kazanmıştık. Oturduğu yerden yazıp çizip iş yaptığını sanan fitne yaratanlara ise en güzel cevabı her seçimde itina ile veriyoruz. Bir fotoğrafın altından farklı binbir türlü mana çıkarmaya çalışanları da anlamıyorum. Kendisine gazeteci diyerek tüm gazeteci arkadaşları zan altında bırakan telefon faturalarını bile partiye ödetmeye çalışanların biz göreve gelince mamaları kesildiği için her yerden saldırmaya çalışıyorlar. Kendini en çok AK Partili olarak tanıtanlar zamanında başörtülü bir görevliye mobing uygulamış. Bizim bunlarla kaybedecek zamanımız yok. Bizler Muğla’ya hizmet etmek için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ilk kez bir il için bakanların da katılımı ile bir toplantı yapıldı. Bunu başaran il Muğla. Birlikte başarıya ulaşmak için mola vermeden çalışmaya devam edeceğiz. 7 kasım itibari ile kongre sürecimiz başlıyor. Delegelerin belirlenmesinin ardından kongrelerimiz başlayacak. Teşkilatlarımızın bu süreci de başarıyla geçireceğine inancım tam” dedi. İl Başkanı Kadem Mete’nin konuşmasının ardından İlçe Danışma Toplantısının basına açık kısmı sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...