Azgın Sulara Kafa Tutular 5 Kupa 25 Madalya Aldılar

Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçesinde düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonası’nın 2. ayak yarışları tamamlandı. Van’da düzenlenen Türkiye Rafting Şampiyonasında Muğla Temsilcisi Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü,  5 kupa ve 25 madalya kazandı.

Van’ın Bahçesaray ve Çatak ilçelerinde 600 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada çeşitli yaş gruplarında 62 takım yarıştı. Çatak Çayı’nda sporcular, yağmura rağmen 400 metrelik zorlu parkurda iniş, kafa kafaya, slalom ve RX kategorilerinde kürek çekti. Karışık kategoride Dalaman Sarsala takımı, açık yaş kadınlarda İstanbul Üniversitesi, erkeklerde Rize Alipaşa Spor Kulübü, 19 yaş altı erkeklerde Düzce Mehmetçik Spor Kulübü, 19 yaş altı kadınlarda ise Tunceli Pertek Belediye Spor Kulübü birinciliği elde etti.

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, “Sporla Terörü Yenme Projesi” kapsamında rafting şampiyonasını Bahçesaray ve Çatak’ta düzenlendiklerini ve bunu başardıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, şampiyonada dereceye giren takımlara madalya, kupa ve çeşitli hediyeler verdi.

Madalya ve kupalarını alan takım sporcuları, Barış Pınarı Harekatı’nda katılan Mehmetçik’e destek için asker selamı verdi. Şampiyonada 5 kupa 25 madalya kazanan Muğla temsilcisi Dalaman Sarsala Rafting Takımı Antrenörü Saniye Uyar yaptığı açıklamada şunları söyledi; Sporcularımız sadece başarıları ile değil davranışlarıyla ve ahlaklarıyla, çalışkanlıklarıyla örnek sporcular olup ilimizi en iyi şekilde temsil ediyorlar. Emeklerimizin karşılığını Türkiye Birinciliği ile taçlandırdık. Sporcularımla gurur duyuyorum. Hedefimiz 2020 yılında Fransa da yapılacak olan Dünya Rafting Şampiyonasında sporcularımın milli formayı giyerek Ülkemizi en iyi şekilde temsil etme hakkını kazanmasıdır. Bizleri evlerinde misafir eden misafirperver Bahçesaray ve Çatak halkına teşekkür ediyor Şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...