Bilim Parkına Ziyaretçi Akını

Okulların açılmasıyla öğrenci gruplarını daha sık ağırlamaya başlayan İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, Fethiyeli öğrencilere ve velilerine ev sahipliği yaptı.

Fethiye Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu ve Fethiye Menteşeoğlu Şehit Orçun Munyas İlkokulu’nda eğitim gören 3. sınıf öğrencileri ve velileri çıktıkları bölge gezisi kapsamında İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nın konuğu oldu. Velilerin ve öğretmenlerin de katıldığı ziyarette öğrenciler Bilmiş Ev’deki atölyelere katıldı.

Yaklaşık 4 saat boyunca parkta zaman geçiren çocuklar dış mekandaki 14 çeşit bahçeyi tanıdı, bitki dikti, bilmiş ev bilimsel düzeneklerini yakından inceledi, yaratıcı çocuklar atölye çalışmasına katılarak kısa film izledi. Öğrenciler aynı zamanda görevlilerden bitki, solucan gübresi, kompost gübresi hakkında bilgi alıp, periskop, ses, kaldıraç gibi alanlarda deneyler gerçekleştirdi.

40 öğrencisi ve 35 velisiyle birlikte Fethiye’den gelen 3. sınıf öğretmeni Hatice Karakan parkın çocukların çok ilgilisi çektiğini söyledi. Bir diğer öğretmen Azime Çetin de Fen Bilgisi dersi konularını deneylerle pekiştirmek ve uygulamalı öğretmek amacıyla geziyi gerçekleştirdiklerini söyleyerek park görevlilerine ve Marmaris Belediyesi’ne öğrencilere verilen imkanlar için teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...