Datça Belediye Meclisi; “Devletimizin ve Ordumuzun Yanındayız”

HASAN TELLİ-Datça Belediye Meclisi, Fırat’ın doğusunda terör örgütlerinin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis etmek için Kahraman Ordumuzca başlatılan  “Barış Pınarı Harekatı”nı destekleme kararı alınması hakkında önergeyi oy birliği ile kabul etti. Datça Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısında, Barış Pınarı Harekatı nedeniyle Türk ordusuna tam destek mesajı yayınladı. CHP, AK Parti ve MHP gurup başkan vekilleri imzasıyla meclise sunulan önerge oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen önergede,  Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğinde. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacak. Kabul edilen önergenin tam metni ise şöyle;

BARIŞ PINARI HAREKÂTINI DESTEKLİYORUZ

Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır.

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR…

Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu Datça Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır. Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtı başlatılmıştı.

Harekattaki haklı kararlılığımız ve Silahlı Kuvvetlerimizin üstün başarıları devam ederken ABD ve Ülkemiz arasındaki 17.10.2019 tarihinde yapılan zirve toplantısında ülkemizin güneyindeki güvenli bölge oluşturulması isteğimiz kabul edilerek, terör örgütlerinin güvenli bölge dışına çıkarılması başta olmak üzere 13 maddelik anlaşmaya varılmıştır. Bu anlaşma ile Türkiye istediğini almış ve kazançlı çıkmıştır. 23.10.2019 tarihinde Rusya ile varılan anlaşma ile terörist unsurların sınırımızdan 30 Km aşağıya çekilmesine de karar verilmiştir. Dünyanın iki süper gücü de Türkiye’nin şartlarını kabul etmiş ve uygulamaktadır. Terör örgütlerinin güvenli bölgeyi terk etmeleri için verilen sürenin dolmasının ardından gelişecek olaylar neticesinde, Datça Belediye Meclis üyeleri olarak Devletimizin ve Silahlı Kuvvetlerimizin alacağı karar ve uygulamaların sonuna kadar destekçisi olduğumuzu belirtiyoruz.

CHP GURUP BAŞKAN V.                AK ARTİ GURUP BAŞKAN V.                        MHP GURUP BAŞKAN V.

Can CANBEY                                      Haluk LAÇİN                                                      Serdar ÖREN

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...