Diz Protezi İle Yaşam Kalitesi Arttı

Bodrum-Bitez’de yaşayan 75 yaşındaki Zeynep Kayhan, diz ağrılarından oldukça şikayetçiydi. Hissettiği ağrı yaşam kalitesini oldukça düşürüyor, oturduğu evdeki merdivenleri bile çıkamıyordu. Yakınlarının tavsiyesi üzerine Muğla Özel Yücelen Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Mehmet Ali Salın’a muayene olmak için geldi, yapılan tetkik ve incelemeler sonrası diz ameliyatı olması gerektiği söylendi.

Yaşadığı ağrılar sebebiyle diz ameliyatı olmayı kabul eden Zeynep Kayhan, ameliyattan bir gün sonra yürümeyi başardı. Eskisine nazaran ameliyatın ilk günleri olmasına rağmen dizlerindeki değişimi hissettiğini belirten Kayhan hastaneden taburcu olurken “Ne yük çekti bu dizler ama her şeyin bir sonu var, önceleri ameliyattan çok korkuyordum fakat korkunun ecele faydası yok. Mehmet Ali Bey oğlum ameliyatımı büyük bir ustalıkla yaptı. Bodrumlarda methedildiği kadar varmış. Oldukça güleç yüzlü, işini büyük bir titizlikle yapıyor, ekibi de mükemmel. Kendisine, ameliyathane ekibi ve servis hemşireleri, hasta bakıcılara ilgi, alakaları nedeniyle çok teşekkür ederim. ” dedi.

Özel Yücelen Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Salın; diz protezi uygulamasında “Ağrılı, aşınmış, yaşam kalitesini bozan dizlerin yüzeyini Orijinal protezler ile değiştiriyoruz. 24 saat sonra egzersiz ve yürümeye başlıyoruz. Ağrısız, hareketli, yaşam kalitesini yükselten dizlere hastalarımızı yeniden kavuşturuyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...