Dur İhtarı Yapan Polisi Kaputta Taşıdı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde alkollü araç kullanan sürücü polis tarafından yapılan dur ihtarına uymadı. Aracın önüne geçen polisi kaportasında bir süre sürükleyen sürücü uyarı ateşi ile durdu.

Edinilen bilgiye göre, Şeyh Mahallesi Belediye sokak üzerinde seyreden 48 DK 306 plakalı aracın sürücüsünün alkollü olduğu ihbarı yapıldı. Ünal K. yönetimindeki aracı durdurmak isteyen ekiplerin yaptıkları dur ihtarına uymayan araç sürücüsü olay yerinden uzaklaştı. Ekipler kaçan araç sünücüsünü durdurmak için havaya ateş açtı. Polis memuru M.E. alkollü şahsı durdurmak için aracının önüne geçtiği sırada araç sürücüsü polis memurunu aracının kaportası üzerinde uzun bir süre taşıdı. Bu sırada aracın kaportasında seyreden polis memuru sürücüyü durdurmak için aracın camına ateş açtı.

Yapılan uyarı ateşlerinin ardından aracın kaportasındaki polis araçtan düşerek hafif yaralandı. Kaçan sürücü ekiplerin takibi sonrası Saburhane mevkisinde yakalanarak gözaltına alındı. Sürücü Ünal K. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde alkol muayenesinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Olay yerinde araç içinde yapılan aramada aracın ön tarafında ağzı açık alkol şişesi bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...