Kadem Mete İlçe İlçe Geziyor

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partisinin Milas İlçe Teşkilatı’nda yaptığı açıklamada, hizmet açışından ilçeler arasında ayrım yapmadan çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Önümüzdeki günlerde AK Parti İlçe Teşkilatlarının kongrelerine başlanacağını söyleyen Mete, “Belediyesini kazandığımız İlçe Belediyelerinin hizmetlerimiz ve çalışkanlığımızla kazanamadığımız belediyelere örnek olalım ve o belediyeleri de kazanalım” dedi.

AK Parti Milas İlçe Başkanlığı’nın İlçe Danışma Toplantısı, partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen istişare toplantısına AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Milas Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve partililer katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan istişare toplantısının divan başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Barış Eğilmez yaptı.

Toplantıda ilk olarak AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl ve Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir örgütlerinin yapmış oldukları faaliyetleri anlattı.

Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Muğla’nın ilçeleri arasında en fazla üyenin Milas AK Parti İlçe Teşkilatında olduğunu söyledi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Öncelikle şu üzüm bağlarından başlayalım. Üzüm Bağları diye adlandırılan yeri sadece hayvan hastanesi yapmayacak, üniversite orada binek at yetiştirecek. Hatta orada bu işin, Turizm alanında kullanılacak şekilde geliştireceği Veteriner Fakültesi’nin altyapısı olacak. Ziraat fakültesinin çalışma alanı olacak, hayvanlar için bir hastane olacak. Yani çok amaçlı bir alan olarak kullanılacak.

 Yıllardır atıl olarak bekliyor ve dokusuna hiçbir şekilde zarar vermeden, üniversitemizin Milas’ta daha etkin bir şekilde çalışabilmesi için, o bölgenin başka talipleri de vardı ama biz oranın üniversite tarafından değerlendirilmesini daha uygun gördük. Üniversite ile Milas arasındaki koordinasyonu ve koordineyi sağlayacak ve Milas’a daha iyi bir şekilde fayda sağlayacak diye böyle bir çalışma tercih yaptık, uğraş verdik. O kadar da kolay olmadı yani. Üniversite ile burayı Entegre ettik. Milas’a hayırlı uğurlu olsun.

Gençlik Spor Bakanlığı’ndan.. Milas’a 10 milyon gibi bir para aktardık, hayırlı uğurlu olsun. Şimdi yerel seçimleri geride bıraktık. Çok konuşuldu, çok yazıldı, çizildi, herkes görmek istediği taraftan baktı. Yarıya kadar dolu bir bardağa pozitif düşünce ile bakarsanız bardağın yarısı dolu dersiniz, negatif düşünce ile bakarsanız bardağın yarısı boş dersiniz. Kimileri bir başarısızlık olarak değerlendirdi. AK Parti açısından, öyle sansınlar. Kimileri başarı olarak gördü. Başarı mı başarısızlık mı herkesin kendi yorumuna bırakıyorum. Öğrenci sınava girdiği zaman 1 ile 100 arasında bir puan alır, 100 alırsa bu pek iyidir tabii ki yani Muğla’nın 13 tane ilçesine ve büyükşehiri alırsanız 100 puan ılık bir hizmet etmiş olursunuz. Başarınız yüzde yüzdür ama 7 tane alırsanız, 13 taneden yani yarıdan bir fazla almış olursanız, bu da herhalde başarısızlık olarak değerlendirilmez. Burada ben insanların vicdanına bırakıyorum. Tabi onların yaptığı hesap kitap farklı.  yani Muğla veya AK Parti üzerinden değil de kendi siyasi gelecekleri üzerinden bir hesap yaparak bir sonuca varıyorlar Arkadaşlar, Cumhurbaşkanlığı biliyorsunuz bir yazlık konut yaptı. Marmaris’e Bu bir takım çevreler tarafından eleştirildi. Oradan normal yaz aylarından kullanılabilecek, aslında 12 ay kullanabilecek ama hani yazlık devlet Konukevidir adı. Tapuda mülkiyeti de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne aittir.

Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Allah uzun ömürler versin, başımızdan eksik eylemesin. Yarın Türkiye Cumhurbaşkanı Kimse o kullanır, kimsenin tapulu malı değil, devlete yapılan bir yatırımdır. Rusya’da yazın görüşmeler Soçi’de oluyor  Moskova’da değil” . Yani deniz kenarında da devletlerin kendi ülkelerinin değişik özelliklerde barındırdığı yerlerde, bu tip devlet Konut Evleri yapılıyor. Bizim de böyle bir yere ihtiyacımız vardı. Devletin en başındaki devlet büyüğümüz Marmaris’e geldiği zaman bir otelde kalmasın devletin orada konut evi olsun başka bir devletin devlet adamlarını da orada ağırlayabilsin. O bağlamda bunun Muğla’da olmasının Muğlalılar için, Muğla İçin, çok büyük bir şans olduğunu biz zamanın da söyledik ama dinletemedik. Ama ne oldu Sayın Cumhurbaşkanımız Kurban Bayramı’nda geldi beni ve Orada bulunan Marmaris ilçe başkanımızı konutuna davet etti bir icabet ettik

Sayın valimiz emniyet müdürümüz Jandarma komutanımız ile beraber toplam 5 kişi iki iki buçuk saat bir görüşme yaptık. Orada daha önce 20 Nisan tarihinde sayın Cumhurbaşkanımızın  beni arayıp seçimlerden dolayı görüştüğümüzde tebrik etti. Demek ki Sayın Cumhurbaşkanımız Muğla’daki bu sonucu başarı olarak görüyor. Onun haricinde kazandığımız ilçeleri beldeleri görelim bir program yap da gezelim demişti. Kurban bayramına geldiğinde dedim ki Sayın Cumhurbaşkanım ben Sayın Belediye Başkanlarımıza da söyledim Sayın Cumhurbaşkanımızla belediyeleri gezeceğiz diye büyük bir heyecanla bekliyorlar.  Ama programınız da çok uygun değil ama en azından belediye başkanlarımızı buraya çağırsak sizinle bir hemhal olsalar . Sağ olsun var olsun hemen Hasan Bey’e program nedir diye sordu. O da hemen telefon görüşmelerimiz var deyince belediye başkanlarımızı ilçe başkanlarımızı 13 tane ilçenin kadın kolu Gençlik Kolu Başkanlarını ve Yürütme Kurulu’nu davet etti.

Biz de 64 kişilik bir ekiple ertesi gün kendisinin daveti üzerine icabet ettik. 4 saat sürdü görüşme herkese teker teker görüştü bütün Belediye başkanlarımızın sorunları ile ilgilendi Hatta toplantı esnasında birkaç kez bakanlarımızı arayarak sıkıntılar hakkında çözüme ulaşması hakkında talimatlar verdi. Öyle ki sorunlar ve talepler çok olunca biz bunu külliyede yapalım bakanlarımız ile beraber Muğla’daki belediye başkanları toplayıp orada bir görüşme yapalım dendi. En çok Sıkıntısı olan 6 tane bakanlığı belirledik. O Bakanlarımızla beraber dört beş gün sonra Ankara’da Türkiye’de bir ilk gerçekleşti. Türkiye’de bir ilk Bakanlar Kurulu’nun yarısı, hatta o gün orada bakanlar kurulu toplantısı vardı. Bakanlar Kurulu toplantısından önce 6 tane bakanımız ve  Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Bey başkanlığından külliyeden 7 tane belediye başkanımız 2 Milletvekilimiz ve il başkanı olarak benim katılımımla yaklaşık yine bir 3 saatlik toplantı gerçekleştirdik. Taleplerimiz olan Belediye başkanlarımız kendi ilçelerinin sorunlarını iletti. Ben de geri kalan 6 ilçemizin sorunlarını toplu olarak ilettim onun sonrasındaki adımlar işte bunlar arkadaşlar.

Milas ilçe danışma meclisi toplantısından sonra Bodrum’a geçen il başkanı Kadem Mete ve il yönetim kurulu üyeleri Bodrum ilçe teşkilatı ile danışma meclisi toplantılarını gerçekleştirdiler.

AK Parti Muğla  İl Başkanı Kadem Mete, önümüzdeki aylarda yapılacak olan ilçe kongreleri öncesinde gerçekleşecek delege seçimlerinde yapılacak olan parti delegelerinin AK Parti sevdalısı kişilerden olacağını söyledi.

“Gün Bir Ve Beraber Olma Günüdür”

. İl Başkanı Mete, AK Parti içerisinde nifak tohumları ekmeye çalısan kişilerin olduğunu söyleyerek, “Gün birlik ve beraberlik olma günüdür” dedi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığının Ekim ayı Danışma Toplantısı Bodrum Deniz Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleşti. Partililer tarafından yoğun bir ilginin gösterildiği toplantıya AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve il yöneticileri de katıldı.

“Ankara’dan Elimiz Dolu Döndük”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Marmaris ilçesinde yapılan ve ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Bakanlar ile yapılan toplantının çok verimli geçtiğini söyleyen AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Belki de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Külliye de Muğla’ nın sorunlarının masaya yattığı mini bakanlar kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın talimatları ile bakanlarımız yardımcı oldu ve ilçelerinde adeta hizmetler akıttık ve getirmeye de devam ediyoruz. Bu anlamda bu hizmetleri ilimize sağlayan tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. AK Parti olarak 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde ben gayet başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Daha önce 3 olan belediye sayımızı 31 Mart seçimlerinde 7′ te çıkardık. Parti içerisinde bazı menfaat düşkünü şahısla her ne kadar bizi başarısız görse de biz aynı adımlarla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Başarısızlık Varsa Tek Başıma Kabulleniyorum”

AK Parti içerisinde nifak tohumu ekmeye çalışanların olduğunu belirten İl Başkanı Mete,. AK Parti hükümetinin yaptığı tüm hizmetleri CHP’liler eleştiriyor buna artık alıştık.. Eğer ki 31 Mart seçimlerinde bir başarı var ise o başarı hepimizindir. Olaki bir başarısızlık var ise de o başarısızlık sadece bana aittir. Öyle kenara çekilip de eleştirmek çok kolay. Benim hiç bir çıkar veya menfaat hesabım yok.Hıc bir yere Belediye başkan adaýı ve Milletvekili adayı da değilim. Benim gayem ülkeme ve Muğla’mıza bir fazla hizmet getirebilmektir… Çamur at izi kalsın siyasetine artık son verilmeli ve birlik beraberlik içerisinde partimizi Muğla’ya  2023 seçimlerinde hazır hale getirmeliyiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...