“Kaputa Vur, Paticanı Kurtar”

HASAN TELLİ-Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri örnek bir kampanya için kolları sıvadı.  Soğuk günlerde araba motoruna sığınan kedilerin canını kurtarmak için kampanya başlatıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kampüs Patileri Topluluğu, başlayan soğuklarda arabaların motor kısımlarına ve tekerleklerine sığınan kedilerin ölmemesi için çalışma başlattı.

Kampüs Patileri Topluluğu Başkanı Emin Bağcı, “Havaların soğuk geçtiği günlerde sığınacak sıcak yerler arayan sokak hayvanları araçların kaportalarına girmekte, bilmeden çalıştırılan araçlarda maalesef zarar görmekte ve hatta ölmektedirler. Aracı çalıştırmadan önce teker üstlerine bakılması, iki kez kornaya basılması ve kaputa vurulması ile bu canların zarar görmesi engellenebilir.” dedi ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla önemli bir sosyal sorumluluk çalışması gerçekleştirdiler. Öğrenciler, hazırladıkları broşürleri Kötekli’deki araçlara iliştirerek yaklaşan soğuk havalarda araç kaputuna sığınabilme ihtimali artan kedilere karşı dikkatli olunması çağrısı yaptılar.

Bu çalışmayı önümüzdeki günlerde tekrarlayacaklarını belirten Topluluk Başkanı Emin Bağcı araç sürücülerine duyarlılık çağrısı yaptı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez yerleşkesindeki ve Kötekli mahallesindeki sokak hayvanlarının beslenme ve bakımlarını üstlenen Kampüs Patileri Topluluğu öğrencileri kendi imkânları ile aldıkları mamalar ve temin ettikleri yemeklerle besleme faaliyetlerini yürütmekte olduklarını söyleyen Emin Bağcı, “Arabalara sığınan patilerin ölmemesi için Kaputa Vur, Patican Kurtar kampanyasını başlattık ve bu kampanyamızı kış boyu sürdürerek paticanları kurtarmaya çalışacağız.” dedi.

Kötekli mahallesindeki patican kurtarma kampanyasına öğrenciler katılarak arabalara broşür koydular.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...