Kayıp Şahıstan Kötü Haber

Damadının evini satmak için İstanbul’dan Datça’ya gelen yaşlı şahıs 3 gün sonra ölü olarak bulundu.

İstanbul’dan geçtiğimiz hafta sonu damadının evini satmak için Datça’ya gelen 74 yaşındaki şeker hastası Tanju Erkut 3 gününün sonunda ölü olarak bulundu.

Edinilen bilgiye göre; İstanbul’da yaşayan 74 yaşındaki Tanju Erkut, hafta sonu damadına ait Datça’daki evini satmak için ilçeye geldi. Datça’dan Bodrum’daki kızının yanına geçmeyi planlayan yaşlı şahıs, Datça-Bodrum Feribot İskelesi’ne gelerek bilet aldı. 06 Haziran 2020 tarihindeki seferler fırtına sebebiyle iptal olunca Bodrum’a geçmeden tekrar Datça merkeze dönüş yaptı. Tanju Erkut’tan yakınları haber alamayınca kayıp başvurusunda bulundu.

Yakınlarının başvurusu üzerine her yerde aranan yaşlı şahıstan üç gündür haber alınamıyordu.

Tanju Erkut’ta ait cep telefonundan en son 06 Haziran 2020 tarihinde en son Datça Cumhuriyet Meydan’nında telefon sinyalinin alınmasının ardından arama çalışmaları Datça İskele Mahallesinde yoğunlaştırıldı.

Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Datça İlçe Jandarma ekiplerinin arama çalışmaları sonrası İskele Mahallesi Özbel evleri mevkiinde inşaatı yeni tamamlanmış bir binanın ikinci katında Tanju Erkut’un cansız bedenine ulaşıldı.

74 yaşındaki Tanju Erkut’un kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için cesedi Muğla Adli Tıp Kurumuna sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma genişletilerek sürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...