Menteşe ve Kavaklıdere’de 29 Hektar Alan Kül Oldu

Muğla‘nın Kavaklıdere ve Menteşe ilçelerinde çıkan orman yangınları sabaha karşı kontrol altına alınabildi. Muğla’nın Menteşe ve Kavaklıdere ilçelerinde meydana gelen orman yangınları kontrol altına alındı. Menteşe Göktepe yangınında 25, Kavaklıdere’deki yangında ise 4 hektar alanın yandığı öğrenildi. Yangın söndürme çalışmalarına 200’ün üzerinde personel katıldı. Göktepe ve Çamoluk Mahallesi’ndeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Bölgede etkili olan rüzgar nedeniyle kısa sürede yayılan alevlere müdahale etmek için Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yanı sına, Aydın ve Denizli’den takviye ekipler geldi.

Yangına, 45 arazöz, 5 itfaiye ve 150 orman işçisiyle müdahale ediliyor. Çevredeki vatandaşlar da su tankerleriyle söndürme çalışmalarına destek verdi.

İki ayrı noktadaki orman yangınına, çok sayıda ekibin müdahale ettiğini aktaran Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, “Ekiplerin çalışmaları aralıksız sürüyor ve yangını kısmen kontrol altına alabildik.” diye konuştu.

Ekiplerin yoğun mücadelesi sonrasında her iki yangında sabah saatlerinde kontrol altına alınabildi. Kavaklıdere bölgesinde 4, Menteşe’de ise 25 hektar ormanlık alan zarar gördü.

Sosyal Medyada Paylaşmak için Tıkla...